Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

08.02.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Jan Paweł II przyjął amerykańskiego wiceprezydenta Dicka Cheneya (27 stycznia). Zdaniem obserwatorów audiencja świadczy o ociepleniu stosunków między Watykanem a USA po ostatnich sporach wokół wojny w Iraku. Jak zauważył watykanista dziennika “Corriere della Sera", Luigi Accattoli, ze strony Papieża nie padły pod adresem Amerykanów żadne słowa krytyki, zaś w krótkim komunikacie rzecznika prasowego Stolicy Apostolskiej mowa jest o pozytywnym wkładzie administracji amerykańskiej w sprawy “życia i rodziny".
  • Tematowi nierozerwalności małżeństwa Jan Paweł II poświęcił tradycyjne przemówienie do członków Roty Rzymskiej. Papież bronił zasady przychylności prawa wobec małżeństwa (“favor matrimonii"), która głosi, że w razie wątpliwości małżeństwo należy traktować jako ważne. Polemizował też z poglądem, “według którego fiasko życia małżeńskiego powinno sugerować...
8327

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]