Reklama

KRONIKA

KRONIKA

17.03.2014
Czyta się kilka minut
10 – 17 marca
M

Możemy być sojusznikami mimo ciemnych kart historii. (Prof. Stanisław Krajewski, jeden z laureatów nagrody im. Ks. Stanisława Musiała, o przyszłości dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, Kraków, 6 marca 2014 r.)
Ks. prof. Tomáš Halík, czeski filozof, teolog i duszpasterz, został tegorocznym laureatem Nagrody Templetona.
Nagroda – nazywana „teologicznym Noblem” – jest przyznawana za „wyjątkowy wkład w głoszenie duchowego wymiaru życia, za pomocą myśli, pracy badawczej lub praktycznej”. (Zob. artykuł Wojciecha Bonowicza o ks. Halíku w „TP”).

Nowym przewodniczącym Konferencji Biskupów Niemiec został kard. Reinhard Marx, metropolita Monachium i Fryzyngi. Zaraz po wyborze kard. Marx zaznaczył, że nie jest „papieżem Niemiec” i że zamierza pracować we wspólnocie „z braćmi-biskupami”. Komentatorzy uważają hierarchę za „człowieka...

4879

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]