Reklama

KRONIKA

KRONIKA

04.01.2014
Czyta się kilka minut
28 grudnia – 3 stycznia
C

Chrystus przyszedł na świat przede wszystkim w celu przywrócenia pokoju. Dzisiaj ten sam Chrystus z Betlejem woła do każdej i każdego z nas: dosyć podziałów, dosyć niesprawiedliwości i uciskania najsłabszych, dosyć języka nienawiści, dosyć stawiania murów i stawania po różnych stronach barykady, pokój mój wam daję! (Mówił w Nowy Rok w Katedrze Gnieźnieńskiej abp Józef Kowalczyk.)

Najważniejszym ubiegłorocznym wydarzeniem na świecie był dla Polaków wybór kard. Jorgego Mario Bergoglia na papieża – wynika z najnowszego sondażu CBOS. Franciszek został także „Człowiekiem Roku” tygodnika „Time”, a prymas Wspólnoty Anglikańskiej abp Justin Welby oświadczył, że papież jest jego osobistym Człowiekiem Roku 2013. – Swoim przykładem zmienił ukierunkowanie Kościoła katolickiego. Był niezwykle skuteczny – przyznał arcybiskup Canterbury w audycji...

4529

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]