Reklama

KRONIKA

KRONIKA

26.10.2013
Czyta się kilka minut
J

Jego czyn świadczy o tym, że bohaterowie żyją wśród nas i nie są reliktem dawnych czasów. Trudno ten czyn miłosierdzia, jakim jest oddanie życia za swego podwładnego, określić innym mianem niż bohaterski. (Ks. płk Marek Karczewski, dziekan wojsk lądowych, w rozmowie z KAI o kpt.Grzegorzu Nickem, który zginął podczas ćwiczeń, zasłaniając swoim ciałem podwładnego przed wybuchem granatu).

Papież przyjął delegację Centrum Szymona Wiesenthala. „Gdziekolwiek mniejszość jest prześladowana i spychana na margines z powodu swoich przekonań religijnych lub etnicznych, dobro całego społeczeństwa jest zagrożone i wszyscy musimy czuć, że nas to dotyczy” – przypomniał Franciszek 24 października podczas audiencji dla przedstawicieli Centrum Szymona Wiesenthala, międzynarodowej organizacji żydowskiej zajmującej się obroną praw...

4950

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]