Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

01.04.2013
Czyta się kilka minut
26 marca – 1 kwietnia
P

Przyszłe pokolenia zobaczą Kościół zjednoczony. (Bartłomiej I, ekumeniczny patriarcha Konstantynopola, w czasie wykładu na uniwersytecie w Istambule, 25 marca 2013 r.)

Kilka tysięcy wiernych uczestniczyło w Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami Warszawy w Wielki Piątek. Nabożeństwu przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. „Nie ma prawdziwego szczęścia i prawdziwej radości bez trudu krzyża – mówił na jego zakończenie. – Taką drogą do zmartwychwstania szedł Pan Jezus, taką drogą musimy iść wszyscy, jeżeli chcemy spełnić wolę Bożą, jeżeli chcemy być prawdziwie, trwale i głęboko szczęśliwi”. Metropolita niósł krzyż do drugiej stacji. Między kolejnymi nieśli go m.in.: siostry zakonne, studenci, prawnicy, kolejarze, wojsko, rzemieślnicy i radni miejscy. Autorami rozważań byli Maria i Witold Wierzbowscy – lekarka i matematyk, rodzice dziesię­...

4961

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]