Reklama

KRONIKA

KRONIKA

01.04.2013
Czyta się kilka minut
26 marca – 1 kwietnia
P

Przyszłe pokolenia zobaczą Kościół zjednoczony. (Bartłomiej I, ekumeniczny patriarcha Konstantynopola, w czasie wykładu na uniwersytecie w Istambule, 25 marca 2013 r.)

Kilka tysięcy wiernych uczestniczyło w Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami Warszawy w Wielki Piątek. Nabożeństwu przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. „Nie ma prawdziwego szczęścia i prawdziwej radości bez trudu krzyża – mówił na jego zakończenie. – Taką drogą do zmartwychwstania szedł Pan Jezus, taką drogą musimy iść wszyscy, jeżeli chcemy spełnić wolę Bożą, jeżeli chcemy być prawdziwie, trwale i głęboko szczęśliwi”. Metropolita niósł krzyż do drugiej stacji. Między kolejnymi nieśli go m.in.: siostry zakonne, studenci, prawnicy, kolejarze, wojsko, rzemieślnicy i radni miejscy. Autorami rozważań byli Maria i Witold Wierzbowscy – lekarka i matematyk, rodzice dziesię­...

4961

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]