Reklama

KRONIKA

KRONIKA

18.02.2013
Czyta się kilka minut
12 – 18 lutego 2013
K

Kobieta w mentalności watykańskiej nie istnieje, nie odgrywa znaczącej roli. Kobiety nie piastują tu żadnych ważnych stanowisk. Z założenia Watykan to męski świat.
Magdalena Wolińska-Riedi, jedyna polka mająca watykańskie obywatelstwo, „Wysokie Obcasy”, 14 Lutego 2013.

Papież rozpoczął rekolekcje. Po intensywnym tygodniu w niedzielę wieczorem 17 lutego Benedykt XVI wraz z pracownikami Kurii Rzymskiej rozpoczął wielkopostne rekolekcje, które potrwają do soboty 23 lutego rano. Głosi je przewodniczący Papieskiej Rady Kultury kard. Gianfranco Ravasi. W tym czasie nie będzie żadnych papieskich audiencji. Wcześniej Papież spotkał się z pielgrzymami licznie przybyłymi na modlitwę „Anioł Pański”. „Dziękuję bardzo za modlitewne wsparcie i duchową bliskość w tych szczególnych dniach dla Kościoła i dla mnie” – powiedział...

4875

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]