Reklama

KRONIKA

KRONIKA

04.02.2013
Czyta się kilka minut
29 stycznia – 4 stycznia 2013
C

Chrześcijanin powinien brzydzić się donosem. Kto, widząc donos, nie wpada w smutek, nie zrozumiał, że to człowiek jest drogą Kościoła. (Szymon Hołownia na portalu stacja7.pl)

Papież wzywa do sprzeciwu wobec mafii. Do Watykanu z wizytą ad limina przybyli biskupi Kampanii, włoskiego regionu, w którym szczególnie aktywna jest mafia. „Ojciec Święty i tym razem zachęcił nas do zdecydowanego sprzeciwienia się zorganizowanej przestępczości, do opowiadania się po stronie najsłabszych, prześladowanych, wykorzystywanych. Zachęcił też do pomocy ludziom młodym, którzy pozostają bez pracy, w realizowaniu ich marzeń i aspiracji” – ujawnił arcybiskup Neapolu, kard. Crescenzio Sepe.

Kara dla kardynała. Metropolita Los Angeles abp José Horacio Gómez zabronił publicznych wystąpień swemu poprzednikowi kard....

5017

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]