Reklama

KRONIKA

KRONIKA

05.06.2012
Czyta się kilka minut
28 maja - 4 czerwca 2012
N

Nie znam człowieka wierzącego, którego z Kościoła wyrzuca doświadczenie zła i grzechu; przeciwnie: wierzący mocniej angażuje się w Kościół, w jego uświęcenie i nawrócenie. bp Grzegorz Ryś w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", 31 maja 2012 r.

Około 60 tys. ludzi z Polski i zagranicy wzięło udział w XVI Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich w Wielkopolsce. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa „Miłość cię odnajdzie”, motywem przewodnim – Boże Miłosierdzie i dzieło św. Faustyny. „Zmienia się Lednica, bo zmienia się świat. Studenci pracują i nie mają już tyle czasu, co 15 lat temu – mówił mediom organizator przedsięwzięcia o. Jan Góra, który po ćwierć wieku przestaje być duszpasterzem akademickim w Poznaniu, choć pozostaje opiekunem Spotkań Młodych. – Lednica jest jednak ambitnym programem edukacyjno-formacyjnym. To nie podskoki i tańce...

4913

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]