Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

19.03.2012
Czyta się kilka minut
13 – 19 marca 2012
J

Jeśli Kościół i różne instytucje, nazywające siebie chrześcijańskimi mają na względzie przede wszystkim swoje własne instytucjonalne interesy, a chrześcijanie troszczą się tylko o własną wspólnotę – są solą, która straciła smak i funkcję. (ks. prof. Tomáš Halík na IX Zjeździe Gnieźnieńskim, 16 marca 2012 r.)

W czasie obrad Konferencji Episkopatu Polski (13–14 marca) biskupi przyjęli wytyczne postępowania ws. przypadków pedofilii wśród duchownych. „Szóste przykazanie Boże obowiązuje od zawsze i nie ma żadnych przywilejów w tym względzie” – oświadczył abp Józef Michalik podczas spotkania z prasą. Niejawny dokument zostanie przesłany do Watykanu, gdzie posłuży do sformułowania zaleceń obowiązujących duchownych na całym świecie. W czasie obrad biskupi zajmowali się również wyzwaniami nowej ewangelizacji oraz działaniami Kościoła...

4431

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]