Reklama

KRONIKA

KRONIKA

19.03.2012
Czyta się kilka minut
13 – 19 marca 2012
J

Jeśli Kościół i różne instytucje, nazywające siebie chrześcijańskimi mają na względzie przede wszystkim swoje własne instytucjonalne interesy, a chrześcijanie troszczą się tylko o własną wspólnotę – są solą, która straciła smak i funkcję. (ks. prof. Tomáš Halík na IX Zjeździe Gnieźnieńskim, 16 marca 2012 r.)

W czasie obrad Konferencji Episkopatu Polski (13–14 marca) biskupi przyjęli wytyczne postępowania ws. przypadków pedofilii wśród duchownych. „Szóste przykazanie Boże obowiązuje od zawsze i nie ma żadnych przywilejów w tym względzie” – oświadczył abp Józef Michalik podczas spotkania z prasą. Niejawny dokument zostanie przesłany do Watykanu, gdzie posłuży do sformułowania zaleceń obowiązujących duchownych na całym świecie. W czasie obrad biskupi zajmowali się również wyzwaniami nowej ewangelizacji oraz działaniami Kościoła...

4431

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]