Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

04.07.2016
Czyta się kilka minut
28 czerwca – 4 lipca
Fot. Sławomir Kamiński / AGENCJA GAZETA
P

POŻEGNANIE
W wieku 74 lat zmarła Janina Paradowska, dziennikarka tygodnika „Polityka”. W uroczystościach pogrzebowych wziął udział Donald Tusk.

PRZERWA W SCHENGEN
Polska wprowadziła wyrywkowe kontrole graniczne na czas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży, a także zawiesiła mały ruch graniczny z Rosją. „Utrudnienia” mają potrwać co najmniej do 2 sierpnia.

NIEPOWOŁANI SĘDZIOWIE
Prezydent Andrzej Duda odmówił powołania dziesięciu z trzynastu wskazanych przez Krajową Radę Sądownictwa kandydatów na sędziów, nie uzasadniając swojej decyzji.

ROCZNICA
W Kielcach, w 70. rocznicę, uczczono pamięć pomordowanych w antyżydowskim pogromie. W liście do uczestników uroczystości premier Beata Szydło zapewniła, że „nie ma w Polsce przyzwolenia na piętnowanie ze względu na wyznanie ani na rasizm”, dzień później w podobnym tonie mówił goszczący w Kielcach prezydent Duda.

ZŁOTOUSTY
„Dziś zostałem utwierdzony po raz kolejny w przekonaniu, że moją narzeczoną jest partia, co się nazywa Prawo i Sprawiedliwość – powiedział delegat Jacek Frankowski do kamery Polsat News po kongresie PiS. – Jestem pod wrażeniem wystąpienia prezesa. Cieszę się i jestem dumny z PiS, że wyrwali ze szpon »Patologii Obywatelskiej«, paskudnego stronnictwa lewusów i innych zdrajców Polski, nasz kraj”.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]