Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

25.04.2016
Czyta się kilka minut
19 – 25 kwietnia
T

TRYBUNAŁ TRWA
„Cieszę się, że jesteśmy razem, że władza sądownicza mówi jednym głosem, że nie udało się jej podzielić. Jestem sądom polskim wdzięczny za ich mocne wsparcie” – mówił prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński podczas dorocznego zgromadzenia ogólnego sędziów TK. Wystąpienie transmitowały wszystkie telewizje informacyjne poza TVP Info.

HOŁD DLA „ŁUPASZKI”
Andrzej Duda wziął udział w powtórnym pogrzebie Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”, dowódcy V Wileńskiej Brygady AK, który po zakończeniu II wojny światowej kontynuował walkę w podziemiu i został w 1951 r. stracony przez komunistów. „Dziś, po 65 latach, poprzez odnalezienie doczesnych szczątków pana pułkownika, poprzez pamięć o bohaterstwie żołnierzy niezłomnych, poprzez państwowe uroczystości pogrzebowe, przywracamy godność Polsce” – mówił prezydent.

NIEZNANI SPRAWCY
W Borzęcinie (woj. małopolskie) zniszczono pomnik Romów zamordowanych tam przez Niemców w 1943 r.

PIĘKNA BIBLIOTEKA 
Stacja Kultura, miejska placówka znajdująca się na terenie dworca kolejowego w Rumi, wygrała międzynarodowy konkurs Library Interior Design Awards dla najlepiej zaprojektowanych wnętrz bibliotek. Obiekt na 1,5 tys. m kw. mieści wypożyczalnię dla dzieci i dorosłych, czytelnię, pracownię plastyczną i fotograficzną, pomieszczenie dla NGO i dwie sale konferencyjne.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]