Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

28.09.2015
Czyta się kilka minut
21 – 27 września
Fot. Marek Zakrzewski / PAP
N

NOCNA WIZYTA
„Przyłapani” – tytułuje jeden z tabloidów informację o nocnych odwiedzinach Andrzeja Dudy w willi Jarosława Kaczyńskiego. Zdziwionym niecodzienną procedurą (zwykle to głowa państwa przyjmuje wizyty) prezydent wytłumaczył, że oglądał pamiątki po swoim poprzedniku, Lechu Kaczyńskim.
POGRZEB I KRZYKI
Na Powązkach pochowano szczątki kilkudziesięciu żołnierzy podziemia niepodległościowego, zamordowanych po wojnie przez bezpiekę. Podczas otwarcia urządzonego tam Panteonu Wyklętych-Niezłomnych część uczestników zakłóciła wystąpienie premier Ewy Kopacz, a na zakończenie odśpiewała „Boże, coś Polskę” w wersji „Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie”.
KONTROLA PREZESA
Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, oskarżony o ustawianie konkursów na szefów delegatur Izby w Rzeszowie i w Łodzi, wrócił do wykonywania swoich obowiązków, a zarzuty śledczych porównał do „słabego artykułu z tabloidu”. W odpowiedzi portal Kulisy24 opublikował stenogramy jego podsłuchanych rozmów z kandydatem na szefa delegatury NIK w Łodzi.
INNY POZNAŃ
Prezydent tego miasta Jacek Jaśkowiak wziął udział w – zakazanym 10 lat wcześniej przez poprzednika – Marszu Równości, poparł też obywatelski projekt ustawy zakazującej finansowania religii z budżetu państwa.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]