Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

18.04.2016
Czyta się kilka minut
12 – 17 kwietnia
Fot. Bartosz Krupa / EAST NEWS
S

SAMODZIELNY LIDER
„Jest sytuacja, którą ja szanuję, że prezydent chce być samodzielny. Chyba go bardzo bolą te opowieści, że może być od kogoś zależny” – powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika „wSieci”. Nieco wcześniej CBOS ogłosił ranking zaufania do polityków, którego liderem jest Andrzej Duda (58 proc. ufających). Wśród polityków, którym Polacy najbardziej nie ufają, prezes PiS jest na trzecim miejscu, wyprzedzony przez Janusza Korwina-Mikkego i Antoniego Macierewicza.

GOTÓWKA A SZARA STREFA
Z 15 tys. euro do 15 tys. zł zmniejszony został limit transakcji gotówkowych. Zgodnie ze znowelizowanym przez Sejm prawem firmy, które będą dokonywać płatności gotówką na sumę przekraczającą ten limit, nie zaliczą tych pieniędzy do kosztów uzyskania przychodu. Przedstawiciele resortu finansów twierdzą, że zmiany uszczelnią obrót gospodarczy; opozycja – że utrudnią życie przedsiębiorcom.

BIEGNIEMY PO WAS
Rząd przygotowuje ustawę, która ma uderzyć w sportowców zażywających niedozwolone substancje – podała „Rzeczpospolita”. Plany – obejmujące powołanie Polskiej Agencji Antydopingowej – to m.in. efekt skandalu dotyczącego mistrza świata w podnoszeniu ciężarów Marcina Dołęgi, który nie pojedzie na igrzyska do Rio.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]