Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

23.11.2015
Czyta się kilka minut
17 – 23 października
Fot. MATERIAŁY PRASOWE
Z

ZNACZEK
Poczta Polska wprowadza do obiegu znaczek z frazą Władysława Bartoszewskiego „Warto być przyzwoitym”.

WOTUM
Rząd Beaty Szydło uzyskał wotum zaufania: poparło go 236 posłów, przeciw było 202, 18 wstrzymało się od głosu.

ZAWIESZENIE
Dociskająca wicepremiera Piotra Glińskiego w wywiadzie dziennikarka TVP Info Karolina Lewicka została zawieszona przez władze stacji.

ZATRZYMANY, NIEARESZTOWANY
Były poseł PSL Jan Bury został zatrzymany przez CBA. Postawiono mu zarzuty korupcyjne, zagrożone karą do 12 lat więzienia, a następnie wypuszczono: sąd uznał, że Bury nie będzie mataczył i się ukrywał.

KOCI KAT
Na rok więzienia skazał Sąd Rejonowy w Zabrzu 30-letniego mężczyznę, który uczestnicząc w internetowym programie adopcji kotów przyjął, a następnie znęcał się i zamordował 17 zwierząt. Po wyjściu na wolność skazany będzie miał również 10-letni zakaz posiadania zwierząt.

WYZWANIE DLA WOJSKA
Wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej jest najwyższym wyzwaniem i honorem Wojska Polskiego – powiedział goszczący w dęblińskiej Szkole Orląt minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]