Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

07.09.2015
Czyta się kilka minut
31 sierpnia – 6 września
Fot. Federico Gambarini / EPA / PAP
O

O KOPANIU
3:1 przegrała piłkarska reprezentacja Polski z Niemcami, ale wciąż ma szanse na awans do finałów mistrzostw Europy. Na trybunach stadionu we Frankfurcie słychać było doping: „Gramy u siebie, Polacy, gramy u siebie”.
O PRZEPROWADZKACH
Z list PO w jesiennych wyborach wystartują m.in. Ludwik Dorn, Roman Giertych i Grzegorz Napieralski. Na listach Zjednoczonej Prawicy – decyzją Jarosława Kaczyńskiego i mimo wcześniejszej pisemnej umowy PiS i Polski Razem (jej treść ujawnił portal Kulisy24) – zabraknie Pawła Kowala.
O KREDYTACH
Senat zmienił kryteria ustawy umożliwiającej przewalutowanie kredytów hipotecznych zaciągniętych we franku szwajcarskim: ryzykiem wzrostu kursu bank i klient mają się podzielić po połowie, a nie – jak chciał Sejm – 90 proc. po stronie banków. Najprawdopodobniej Sejm nie zdoła wrócić do sprawy przed wyborami i temat upadnie.
JESZCZE O KOPANIU
Redaktor naczelny katolickiego tygodnika „Gość Niedzielny” ks. Marek Gancarczyk przyznaje, że bogata Europa ma obowiązek pomagać biednym, zastrzega jednak, że biedni nie powinni wymuszać pomocy siłą, np. nielegalnie przekraczając granicę. „Mamy tu do czynienia z pytaniem, czy biedny ma prawo kopać w drzwi bogatego, gdy ten nie chce ich otworzyć” – brzmi puenta tekstu. Dziękować Bogu, miejsce na ciąg dalszy wywodu zajęły redakcyjne autopromocje.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]