Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

31.08.2015
Czyta się kilka minut
25 – 31 sierpnia
T

TALIA KACZYŃSKIEGO
Idący według sondaży po zwycięstwo w wyborach, PiS przedstawił listę kandydatów na parlamentarzystów. Zabrakło na niej cenionego eksperta ds. polityki międzynarodowej Pawła Kowala, znalazła się za to występująca dotąd w roli dziennikarki Joanna Lichocka.

GORĄCZKA ZŁOTA I
„Na 99 proc. mamy do czynienia z sensacją na skalę światową” – powiedział generalny konserwator zabytków Piotr Żuchowski o tzw. złotym pociągu, ukrytym ponoć w podziemnym tunelu w okolicach Wałbrzycha. Chaotyczną politykę informacyjną polskich władz w sprawie odkrycia skrytykowały niemieckie media, a w miejscach, gdzie zdaniem internautów mogą znajdować się wagony ze zrabowanymi przez hitlerowców skarbami, zgromadzili się reporterzy i poszukiwacze skarbów z całego świata.

GORĄCZKA ZŁOTA II
Podczas niezwykle udanych dla Polski lekkoatletycznych mistrzostw świata w Pekinie, wracający z imprezy ze sponsorem Paweł Fajdek zostawił swój złoty medal w taksówce, a media rozpisywały się, że próbował nim zapłacić za kurs. Szczęśliwy młociarz wyjaśnił na Facebooku (pisownia oryginalna): „Przy dużej euforii i zamieszaniu jakie było pod hotelem spowodowane sporym zainteresowaniem moją osobą jak i chęcią zrobienia sobie ze mną zdjęcia kierowca taxi najprawdopodobniej nieświadomie odjechał z moją własnością”. Do kraju Fajdek wrócił już z medalem.

UWAGA, ŚMIESZNE
„Ryb nie ma, ale złowiliśmy kilku imigrantów” – mówi do pykającego fajkę kapitana kutra rybak obsługujący podnośnik sieci, przedstawiony na satyrycznym rysunku Andrzeja Krauzego w weekendowym magazynie „Rzeczpospolitej”. Autorowi i redakcji gratulujemy poczucia humoru.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]