Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

13.07.2015
Czyta się kilka minut
7–13 lipca
Tomasz Karolak / Fot. Łukasz Kalinowski / EAST NEWS
Tomasz Karolak / Fot. Łukasz Kalinowski / EAST NEWS
B

BEZNADZIEJNA SYTUACJA
„Mogę powiedzieć: »Przepraszam«” – wyznał tygodnikowi „wSieci” aktor Tomasz Karolak. Odniósł się w ten sposób do sytuacji z programu TV Tomasza Lisa, w którym prowadzący i aktor krytykowali – jak się później okazało, fikcyjny – wpis facebookowy córki Andrzeja Dudy. Aktor zasugerował też, że jego zaangażowanie po stronie ustępującego prezydenta miało charakter… grzecznościowy: „Pojawienie się Komorowskiego w moim teatrze w beznadziejnej sytuacji gospodarczej było tym samym, czym moje pojawienie się w beznadziejnej kampanii wyborczej pana prezydenta”.

KUKIZ TRACI
Gdyby na początku lipca odbyły się wybory parlamentarne, wygrałoby je PiS (36 proc. poparcia) przed PO (29 proc.). Na popularności traci ruch Pawła Kukiza (11 proc. – o 8 mniej niż w poprzednim badaniu CBOS).

DOPALACZE – REAKTYWACJA
Ponad sto osób trafiło do katowickich szpitali po zażyciu dopalaczy. Za przynajmniej część zatruć odpowiedzialni są dilerzy sprzedający substancję o nazwie „Mocarz”. Zatrzymani przez policję mężczyzna i dwie kobiety usłyszeli zarzuty. Bezskuteczna walka z dopalaczami trwa od kilku lat.

POLACY CHCĄ MARIHUANY
68 proc. badanych popiera jej legalizację do celów medycznych. Z sondażu PBS (na zlecenie Fundacji Krok Po Kroku, radia TOK FM i wyborcza.pl) wynika, że 42 proc. popiera legalizację tylko medycznej marihuany, a co czwarty – jej nieograniczoną dostępność.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]