Reklama

Paląca sprawa

Paląca sprawa

19.07.2015
Czyta się kilka minut
Chorzy na padaczkę czy stwardnienie rozsiane proszą o legalizację marihuany do celów medycznych. By spełnić ich życzenie, potrzebne jest przełamanie oporu – mentalnego i ideologicznego.
Fot. Włodzimierz Wasyluk / REPORTER
T

Ten opór w świecie politycznym częściowo został już przełamany – zresztą w sposób zaskakujący dla samych polityków. Gdy w połowie czerwca poseł Patryk Jaki – partyjna przynależność: Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry – złożył w Sejmie projekt legalizacji marihuany leczniczej, na prawicy zawrzało do tego stopnia, że kierujący klubem parlamentarnym Zjednoczonej Prawicy (zrzesza Polskę Razem i SP, współpracuje z PiS-em) Jarosław Gowin miał dzwonić do Ziobry z postulatem usunięcia Jakiego z klubu.

– Przestraszył się, że sprawa zaszkodzi ugrupowaniu przed wyborami – twierdzi nasz informator, jeden z posłów popierających projekt. Sam Gowin nie chciał rozmawiać na temat ustawy z „TP”; przez rzeczniczkę prasową przekazał jedynie swoje „kategoryczne dementi” w sprawie telefonu.

Z kolei Patryk Jaki potwierdza, że na posiedzeniu klubu PR odbyła się „twarda rozmowa” o projekcie. –...

12193

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]