Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

15.06.2015
Czyta się kilka minut
9 – 15 czerwca
P

POLACY CHCĄ JOW-ÓW
60 proc. respondentów pytanych w sondażu TNS Polska (na zlecenie „Wiadomości” TVP1) opowiedziało się za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych. Ugrupowanie Pawła Kukiza, które od miesięcy forsuje to rozwiązanie, popiera tymczasem 24 proc. Polaków. W sondażu przeprowadzonym przez Millward Brown dla „Faktów” TVN przyszłą partię byłego muzyka rockowego wyprzedza jedynie Prawo i Sprawiedliwość (z 30-procentowym poparciem).

SPRAWNA EKSMISJA BEZDOMNYCH
Władze Krakowa zapowiedziały usunięcie ludzi mieszkających wewnątrz gigantycznej konstrukcji reklamowej przy ul. Konopnickiej w Krakowie. Jak ustalili tymczasem dziennikarze krakowskiego dodatku do „Gazety Wyborczej”, sam billboard stanowi samowolę budowlaną, o usunięcie której starania trwają od trzech lat.

POGRZEB UNIWERSYTETU
Kilkuset studentów i naukowców protestowało w zeszłym tygodniu w Warszawie przeciw sposobowi finansowania nauki. Według nich ponad jedna trzecia dotacji budżetowych dla uczelni wyższych jest zależna od liczby przyjmowanych studentów, a to prowadzi do zamykania mniej popularnych kierunków, takich jak fizyka czy filozofia. Organizatorem akcji był Komitet Kryzysowy Humanistyki Polskiej.

DYMISJA PIŁKARZA
„Kraj pod nazwą Polska za czasów PO upadł jak Żydzi za Hitlera” – napisał na Twitterze Wojciech Kowalczyk, były piłkarz reprezentacji narodowej. Po swoim występie w sieci został odsunięty przez Polsat od komentowania w telewizyjnym studiu meczu eliminacyjnego do Euro 2016 Polska–Gruzja. Polacy wygrali 4:0 i mają duże szanse na awans do francuskiej imprezy. Szanse Kowalczyka na powrót przed telewizyjny mikrofon ocenia się jako marne.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]