Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

13.04.2015
Czyta się kilka minut
7 – 13 kwietnia
FOT. Michał Kość / AGENCJA WSCHÓD / REPORTER
W

W SZPITALACH WCIĄŻ KOLEJKI
W pierwszym kwartale 2015 r. pacjenci czekali średnio 2,9 miesiąca na świadczenie medyczne – tyle samo co w końcówce 2014 r., tyle że wówczas nie funkcjonowały pakiet onkologiczny i kolejkowy. Z cytowanego przez „Rzeczpospolitą” raportu fundacji Watch Health Care wynika m.in., że chorzy na nowotwór krwi czekają na biopsję szpiku kostnego średnio 3,7 miesiąca; wydłużyły się też kolejki do hematologa – z 3,5 w ubiegłym roku do 4,9 miesiąca teraz. Naczelna Rada Lekarska podjęła decyzję o skierowaniu pakietu onkologicznego do Trybunału Konstytucyjnego.
BREGOVIĆ NIE ZAGRA
Organizatorzy Life Festivalu w Oświęcimiu, który w tym roku ma się odbyć pod hasłem „Artyści przeciw wojnie”, zrezygnowali z udziału w imprezie Gorana Bregovicia i pozbawili go funkcji jej ambasadora. Kilka tygodni temu Bregović dał koncert w Sewastopolu, gdzie zbagatelizował fakt rosyjskiej agresji na Krym.
GOOGLE ZAPOMINA
Ponad 6,6 tys. Polaków wystąpiło do internetowego giganta z wnioskiem o „zapomnienie” przez jego wyszukiwarkę materiałów na ich temat. To efekt wyroku unijnego Trybunału Sprawiedliwości, umożliwiającego kasowanie wpisów wstydliwych, kompromitujących i nieprawdziwych; wnioski w tej sprawie rozpatruje komisja złożona z prawników i etyków Google’a.
MOCNY ZŁOTY
Euro po 4,01 zł – to najlepszy wynik polskiej waluty od pierwszej połowy 2011 r. i pokłosie siły dolara na międzynarodowym rynku walutowym. Frank szwajcarski kosztuje 3,87 zł.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]