Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

02.03.2015
Czyta się kilka minut
24 lutego - 2 marca 2015
Fot. Jacek Bednarczyk / PAP
M

MARSZE PAMIĘCI
W całym kraju upamiętniano Żołnierzy Wyklętych, którzy prowadzili walkę o niepodległość Polski po 1945 r. Przy okazji IPN potwierdził informacje o zidentyfikowaniu w bezimiennym grobie na gdańskim cmentarzu szczątków sanitariuszki i łączniczki Danuty Siedzikówny „Inki”.

SPISEK SŁUŻB?
Tajna grupa w MSW sprawdzała, czy za ubiegłoroczną aferą podsłuchową stali byli szefowie ABW, SKW i BOR oraz urzędujący szef CBA – twierdzi „Gazeta Wyborcza”. Zdaniem dziennika prace grupy nadzorował b. minister Bartłomiej Sienkiewicz, a funkcjonariusze naginali prawo, m.in. stosując podsłuchy i inwigilację bezpośrednią. Służby i Sienkiewicz zaprzeczają, PiS i SLD chcą powołania komisji śledczej.

KAMPANIA
Andrzej Duda podczas zorganizowanej z rozmachem konwencji w warszawskiej hali EXPO podpisał „Umowę programową z Polakami”, a Bronisława Komorowskiego poparło grono znanych polskich sportowców. Tematem weekendu było jednak wejście przez goszczącego w Japonii prezydenta na miejsce sprawozdawcy miejscowego parlamentu i wołanie do robiącego mu zdjęcia szefa BBN Stanisława Kozieja „Chodź, szogunie”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]