Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

09.02.2015
Czyta się kilka minut
3 – 9 lutego
Fot. Witold Rozbicki / REPORTER
T

TRANSFER POSŁA
Wybrany z list PiS Jan Tomaszewski, słynny niegdyś bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski, został przyjęty do klubu PO. W trakcie kadencji wsławił się m.in. wypowiedzią, że piłkarz nie powinien być gejem („Nie wyobrażam sobie, żeby gej czy – jak było powiedziane – »pedał« był w szatni”) oraz apelem do trenera kadry o wyeliminowanie z niej „farbowanych lisów”, czyli zawodników z polskim paszportem, ale urodzonych za granicą: „Chcę reprezentacji dla Polaków, w której będą grali prawdziwi Polacy”.
SENATOR KILKUMIESIĘCZNY
Uzupełniające wybory do Senatu w jednym ze śląskich okręgów wygrał Czesław Ryszka z PiS (zajmie miejsce Elżbiety Bieńkowskiej, która złożyła mandat po wyjeździe do Brukseli). Uprawnionych do głosowania było 207 932 obywateli, głosów ważnych oddano 15 097, z czego na Ryszkę – 8541, a na jego rywala z PO, Michała Gramatykę – 4452.
ŚLINA NA JĘZYK
Stołeczna prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie słów publicysty Rafała Ziemkiewicza, który nazwał na Twitterze papieża Franciszka „idiotą”. Za publiczne znieważenie głowy obcego państwa grozi do 3 lat więzienia.
PIŁEŚ, NIE POJEDZIESZ
Sejm zaostrzył przepisy o ruchu drogowym. Recydywiści złapani podczas jazdy po pijanemu stracą dożywotnio prawo jazdy, a po pierwszym wyroku będą mieli instalowane w samochodzie blokady antyalkoholowe, uniemożliwiające uruchomienie pojazdu. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h grozi utrata prawa jazdy na 3 miesiące.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]