Reklama

Kraj w skrócie

12.01.2015
Czyta się kilka minut
6 – 12 stycznia
Gala „Szkoły Dialogu” w Teatrze Wielkim w Warszawie (patrz niżej) Fot. Jarek Barański / FORUM DIALOGU
O

OWSIAK GRA
Co najmniej 36 mln zł zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas 23. finału. Celem było zapewnienie godnej opieki najstarszym pacjentom i utrzymanie standardów leczenia w onkologii, kardiologii, pulmonologii i reumatologii dziecięcej. Niezależnie od atmosfery święta na ulicach i w telewizji, Jerzego Owsiaka ostro krytykowali publicyści prawicowi.
ZGODA W ZDROWIU
Lekarze rodzinni z Porozumienia Zielonogórskiego podpisali umowę z rządem i zakończyli protest: przychodnie pracują bez zakłóceń. Tzw. stawka kapitacyjna na pacjenta wyniesie 140 zł rocznie i będzie podwyższana; zmniejszono biurokratyczne obciążenia dla lekarzy.
DROGA DROGA
34 grosze za kilometr trzeba zapłacić przy przejeździe autostradą A2 między Koninem i Nowym Tomyślem. Po ostatniej podwyżce cena przebija wiele podobnych...

1207

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]