Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

05.01.2015
Czyta się kilka minut
28 grudnia – 5 stycznia
Fot. B. Zborowski / FORUM
P

POŻEGNANIE
W wieku 71 lat zmarł Edmund Wnuk-Lipiński, jeden z najwybitniejszych polskich socjologów, badacz transformacji po 1989 r., pisarz. „Mój serdeczny i mądry doradca. Jeden z najwybitniejszych Kaszubów. Szlachetny człowiek” – pożegnał go na Twitterze Donald Tusk.
PO SYLWESTRZE
700 pożarów, 65 wypadków drogowych, siedem ofiar śmiertelnych i ponad 100 rannych to bilans tegorocznej nocy sylwestrowej. Statystyki nie obejmują zwierząt, o których godziwe traktowanie w związku z ogłuszającym hukiem petard apelowały organizacje ekologiczne.
KONSULTACJE MINISTRA
Za lekturę i poprawki 14 anglojęzycznych wystąpień byłego szefa dyplomacji Radka Sikorskiego ceniony brytyjski speechwriter Charles Crawford otrzymał 266 tys. zł wynagrodzenia – napisał tygodnik „Wprost”. „Dziękuję za zainteresowanie moimi...

1389

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]