Reklama

Kraj w skrócie

20.10.2014
Czyta się kilka minut
14 – 20 października
Ś

ŚMIERĆ W KOPALNI
Ustalenia „Gazety Wyborczej” potwierdzają ubiegłotygodniowy tekst z „TP”: kierownictwo kopalni Mysłowice-Wesoła wiedziało o ogromnym zagrożeniu wybuchem metanu. Wydobycia nie wstrzymano, mimo iż na dole pracowało 19 ratowników. W katastrofie zmarły trzy osoby, 30 zostało rannych lub poparzonych.
POMNIK TEŻ PROBLEM
Strona rosyjska uznała, że pomnik na miejscu katastrofy polskiego Tu-154 pod Smoleńskiem jest za duży, i zaproponowała jego zmniejszenie z projektowanych 100 do 40 metrów długości. „Jak się na coś umawialiśmy, to powinno być tak, jak się umawiamy” – zareagowała premier Ewa Kopacz.
WYBORÓW NIE BĘDZIE
W niemal 1700 okręgach w wyborach samorządowych nie dojdzie do głosowania, bo na jedno miejsce zgłosił się tylko jeden kandydat. W listopadzie mieszkańcy większości gmin będą...

1308

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]