Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

20.10.2014
Czyta się kilka minut
14 – 20 października
Ś

ŚMIERĆ W KOPALNI
Ustalenia „Gazety Wyborczej” potwierdzają ubiegłotygodniowy tekst z „TP”: kierownictwo kopalni Mysłowice-Wesoła wiedziało o ogromnym zagrożeniu wybuchem metanu. Wydobycia nie wstrzymano, mimo iż na dole pracowało 19 ratowników. W katastrofie zmarły trzy osoby, 30 zostało rannych lub poparzonych.
POMNIK TEŻ PROBLEM
Strona rosyjska uznała, że pomnik na miejscu katastrofy polskiego Tu-154 pod Smoleńskiem jest za duży, i zaproponowała jego zmniejszenie z projektowanych 100 do 40 metrów długości. „Jak się na coś umawialiśmy, to powinno być tak, jak się umawiamy” – zareagowała premier Ewa Kopacz.
WYBORÓW NIE BĘDZIE
W niemal 1700 okręgach w wyborach samorządowych nie dojdzie do głosowania, bo na jedno miejsce zgłosił się tylko jeden kandydat. W listopadzie mieszkańcy większości gmin będą...

1308

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]