Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

25.08.2014
Czyta się kilka minut
19-25 VIII
W

WYBORY
16 listopada odbędą się wybory samorządowe, a ewentualna druga tura w przypadku głosowania na prezydentów miast, burmistrzów czy wójtów – dwa tygodnie później. W Krakowie ma ponoć wystartować Jarosław Gowin, który otrzymał „oficjalną propozycję” reprezentowania PiS.

ZNAK
„Kto publicznie znieważy znak Polski Walczącej, będzie karany grzywną” – to zapis ustawy, która właśnie weszła w życie. Nowe prawo nie wymaga na umieszczanie znaku zgody instytucji państwowej, czyli nadal będzie mógł być noszony np. na koszulkach.

CENTRUM
Nowy budynek Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku zostanie udostępniony publiczności w przeddzień 34. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych – 30 sierpnia. Powołana do życia w 2007 r. instytucja łączy funkcje edukacyjne, naukowe, kulturalne oraz muzealno-...

1653

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]