Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

22.08.2022
Czyta się kilka minut
16–22 sierpnia
U

UPIORNA MYŚL

„Demotywuje mnie świadomość, że będę musiał kandydować – powiedział w rozmowie z dziennikarką TVN24 Donald Tusk, nie wiedząc, że jest już na antenie. – To jest tak upiorna myśl, że ja będę tam z powrotem siedział, na tej Wiejskiej”.

TAKA TĘPOTA

„Takiej tępoty, połączonej z niekompetencją, bezinteresownym szkodnictwem lub zawiścią, zakłamaniem i zwykłym łajdactwem dawno nie widziałem” – nie, to nie jeszcze jeden rządowy komentarz do wypowiedzi lidera PO („Donald Tusk z pogardą i wstrętem odniósł się do pracy dla Polaków, do pracy parlamentarzysty w Sejmie, myślę, że tym samym pokazał swoje prawdziwe oblicze”– powiedział Mateusz Morawiecki), tylko fragment kolejnego z ujawnionych maili szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka, komentującego spotkanie z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, który podczas rozmowy „sprawiał wrażenie, że wcale nie słucha”, „sapał” i „bredził”.

JEDNA SPRAWA

„Proszę państwa, ja chciałem zabrać głos tylko w jednej sprawie, mianowicie mamy wybory w Rudzie Śląskiej” – powiedział tymczasem Jarosław Kaczyński, bijąc rekordy zwięzłości, bo jego spotkanie z mediami i udzielenie poparcia kandydatowi PiS Markowi Wesołemu trwało 76 sekund.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]