Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

04.06.2018
Czyta się kilka minut
28 maja – 3 czerwca
K

Kota nie ma

W związku z bólami w kolanie Jarosław Kaczyński czwarty tydzień przebywa w warszawskim Szpitalu Wojskowym. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała, że prezes przeszedł zabieg, po którym czeka go „leczenie usprawniające i rehabilitacja”, ale zdaniem wielu dziennikarzy Kaczyński jest jeszcze przed zasadniczą operacją, a jego nieobecność w Sejmie potrwa wiele miesięcy.

Myszy harcują

Tabloid oskarżył, a media prawicowe wzięły w obronę posła PiS Stanisława Piętę: zdaniem „Faktu” radykalny obrońca wartości konserwatywnych i członek sejmowej komisji służb specjalnych miał pozamałżeński romans, a swojej kochance usiłował załatwić pracę w spółce Skarbu Państwa; zdaniem obrońców parlamentarzysty mieliśmy do czynienia z prowokacją i zemstą niemieckich mediów, on sam zaś mówi, że „być może przesadził z troską i dobrocią”.

Prezydent tańczy

Na dorocznym spotkaniu modlitewnym młodzieży na polach Lednicy Andrzej Duda dołączył do grona tańczących pod Bramą-Rybą. Oburzonym i naśmiewającym się wypada przypomnieć, że przed obecnym prezydentem tańczyli inni liderzy i przywódcy: Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, a za granicą np. Justin Trudeau.

I tylko koni żal

Słynną aukcję Pride of Poland w Janowie Podlaskim zastąpi inna i organizowana na odmiennych zasadach. Upadek imprezy, na którą zjeżdżały tysiące widzów i najważniejsi hodowcy świata, rozpoczął się w 2015 r., po zmianie rządu i odwołaniu wcześniejszego kierownictwa stadniny.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]