Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

16.04.2018
Czyta się kilka minut
9 – 15 kwietnia
H

Historia się kłania

ONR świętował rocznicę powstania organizacji: ulicami Gdańska przeszła parada z gatunku tych, które widywano tutaj przed 80 laty, choć wykrzykująca deklaracje o bronieniu „świętej wiary”; główne obchody odbyły się w słynnej z czasów Sierpnia ’80 Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

Same straty

PiS ma większe problemy niż ONR i spadki sondażowe. „Ja naprawdę na polityce nie zyskuję, tylko tracę” – powiedział Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami w wielkopolskiej Trzciance. „Nie twierdzę, że ja jestem kimś nadzwyczajnym – dodał skromnie – ale sądzę, że dobrym radcą prawnym w Warszawie bym był – to przecież bym zarabiał parę razy więcej, niż zarabiam”.

Po nagrodach granty

Czasami nie trzeba być radcą. Jak napisał tygodnik „Wprost”, ćwierćmilionowy grant w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dostała fundacja InnWarmia, która powstała ledwie tydzień przed jego rozpisaniem, a między szefem fundacji a przewodniczącymi komisji konkursowej istniało ­powiązanie.

Niedziela sądowa

Sklepy zamknięte, ale jak trzeba, sądy pracują w niedzielę: decyzją jednego z nich poseł PO Stanisław Gawłowski został aresztowany na trzy miesiące. Dawnemu wiceministrowi ochrony środowiska w rządzie PO-PSL postawiono pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym; on sam mówi, że choć jest niewinny, to żyje w państwie PiS, więc musi być przygotowany na wszystko.

Nie miał pytań

À propos sądów: „Chciałem panu powiedzieć, panie Macierewicz, że jest pan kłamcą, przestępcą, w przyszłości stanie pan przed sądem wolnej Polski za kłamstwa i szkody poczynione państwu polskiemu oraz pojedynczym ludziom. Zadawanie panu pytań nie ma jakiegokolwiek sensu. Żegnam” – powiedział dziennikarz „Gazety Wyborczej” Wojciech Czuchnowski podczas konferencji prasowej prezentującej „raport techniczny” podkomisji smoleńskiej i wyszedł z sali.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]