Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

08.01.2018
Czyta się kilka minut
2–8 stycznia
Kamil Stoch / LEXANDER HASSENSTEIN / GETTY IMAGES
Kamil Stoch / LEXANDER HASSENSTEIN / GETTY IMAGES
P

Premier bez wykrzykników

Na warszawskiej Ochocie mężczyzna krzyczący „Polska dla Polaków” zaatakował ­­ 14-letnią dziewczynę tureckiego pochodzenia. Kolejny w ostatnich miesiącach incydent o podłożu rasistowskim skłonił premiera Mateusza Morawieckiego do napisania na Twitterze: „Nie ma miejsca na rasizm w Polsce. Atak na dziewczynkę z powodu koloru jej skóry jest godny najwyższego potępienia. Zrobimy wszystko, żeby Polska była bezpieczna dla każdego”.

Premier z wykrzyknikami

À propos Twittera: zwycięstwo Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni skłoniło polskich polityków do twitterowej rywalizacji na wykrzykniki. U premiera Morawieckiego było siedem: „Dziś wszyscy tworzymy orszak jednego króla. Kamila!!! Dawid brawo za walkę do końca! Duma i podziw! Brawo trenerzy, brawo sztab! Nic tak nie cieszy, jak polskie zwycięstwa!”, a do tego symbol biało-czerwonej flagi i wzniesiony kciuk. Prezydent Duda miał osiem: „Kamil Stoch! Dziękujemy! Gratulujemy! Duma! Szczęście! Historia skoków narciarskich tworzy się na naszych oczach. Piękna polska historia. Dziękujemy Panu Kamilowi i Ekipie!!!”, a do tego kciuk, biceps, uśmiech i butelka otwieranego szampana. „Kamil. Czwarty król” – napisał po prostu Donald Tusk.

Minister bez Twittera

W tym tygodniu ma dojść do rekonstrukcji rządu. Wedle przecieków medialnych stanowiska stracą m.in. Anna Streżyńska (nie napisała nic na Twitterze o zwycięstwie Kamila Stocha) i Jan Szyszko (nie ma konta na Twitterze).

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]