Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

20.02.2017
Czyta się kilka minut
14 – 20 lutego
W

WINA TUSKA
Z informacji „Financial Times” wynika, że podczas niedawnej rozmowy z kanclerz Angelą Merkel Jarosław Kaczyński mówił o planach wydania europejskiego nakazu aresztowania za… przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem (chodzi o rzekomy udział b. premiera w aferach Ciechu i Amber Gold oraz rolę odegraną w dniach katastrofy smoleńskiej). „I ładnie to tak na Polaka Niemcom donosić?:)” – skomentował na Twitterze Tusk, którego wybór na drugą kadencję w Radzie zdają się popierać wszystkie europejskie stolice poza Warszawą.

WAWEL UPOLITYCZNIONY
„Nekropolia nie dla PiS-u”, „Módl się prywatnie, nie w blasku fleszy” – głosiły transparenty demonstrantów, którzy zgromadzili się przed bramą zamku królewskiego w związku z przyjazdem Jarosława Kaczyńskiego (lider PiS odwiedza grób brata i bratowej w miesięcznice ich pogrzebu). „Przyjechałem prywatnie razem z dziećmi pomodlić się na grobie Śp PLK, #dzicz pod #Wawel poznała mnie i wyła widząc przestraszone dzieci” – napisał na Twitterze towarzyszący prezesowi wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. W Krakowie trwa zbieranie podpisów pod listem do nowego metropolity, abp. Marka Jędraszewskiego, by nie dopuścił do dalszego upartyjniania Wawelu.

WIADOMOŚCI SMOGOWE
Minister energii Krzysztof Tchórzewski nie widzi potrzeby wycofania z rynku miału węglowego (o co apelują ekolodzy): zwraca uwagę, że elektrociepłownie mają wiele pieców przystosowanych do jego spalania. Polska Zielona Sieć poinformowała, że choć od początku roku minęło półtora miesiąca, to 16 polskich miast już przekroczyło dopuszczalny roczny limit dni z niespełniającym norm jakości powietrzem.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]