Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

30.01.2017
Czyta się kilka minut
24 – 30 stycznia
W

WAŁĘSA I SB
Opinia dotycząca teczki TW „Bolek”, przygotowana przez Instytut im. Sehna po analizie dokumentów znalezionych w domu nieżyjącego szefa MSW Czesława Kiszczaka, potwierdza współpracę Lecha Wałęsy z SB – dowiedziała się PAP w źródłach zbliżonych do kierownictwa IPN. „Jest to kłamstwo. Mam nadzieję, że kiedy sądy będą właściwe, będzie to udowodnione” – areagował były prezydent. Historycy nie mają dziś wątpliwości, że na początku lat 70. w życiorysie późniejszego przywódcy Solidarności był epizod współpracy z SB, którą następnie Wałęsa zerwał.

KARAMBOL
W drodze z Torunia, z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka, do Warszawy, na galę tygodnika „W Sieci”, podczas której wręczano Jarosławowi Kaczyńskiemu tytuł „Człowieka wolności”, kolumna samochodów wioząca min. Antoniego Macierewicza wzięła udział w karambolu. Szefowi MON nic się nie stało, opozycja i media zarzucają mu jednak, że pędząc na uroczystość, wielokrotnie przekraczał dozwoloną prędkość (200 kilometrów między stolicą a Toruniem jego kierowca pokonał w godzinę czterdzieści minut). Kilka dni później na autostradzie A1 w okolicach Piotrkowa doszło do dwóch karamboli, w których zderzyło się 76 samochodów.

LIDER
Mateusz Kijowski został przewodniczącym mazowieckiego Komitetu Obrony Demokracji – głosującym na niego uczestnikom walnego zebrania nie przeszkodził ujawniony przez media skandal z wystawianiem przez lidera faktur za pracę na rzecz Komitetu.

POWIETRZE
Żadne z 11 skontrolowanych przez Najwyższą Izbę Kontroli uzdrowisk nie spełniało wymogów określonych dla takich miejscowości. Ani jedno nie prowadziło kompleksowych badań jakości powietrza, a normy stężenia zanieczyszczeń – także np. hałasu – były wielokrotnie przekroczone.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]