Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

16.01.2017
Czyta się kilka minut
9 – 15 stycznia

WIADOMOŚCI SMOGOWE
Rząd zapowiedział zmianę prawa, zgodnie z którą sprzedawca będzie musiał informować o jakości sprzedawanego węgla, a do obrotu nie będzie można wprowadzać węgla niespełniającego norm. O wprowadzenie podobnych regulacji od dawna apelują organizacje społeczne i ekologiczne.
POMYLONE CIAŁA
Zamieniono ciała dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej: podczas dokonanej w grudniu ekshumacji w grobie Mariusza Handzlika, podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta, znaleziono szczątki prezesa PKOl Piotra Nurowskiego. Podczas ekshumacji dokonywanych w latach 2011-12 potwierdzono złożenie w niewłaściwych grobach sześciu innych osób.
BEZPIECZNIEJ
W Żaganiu odbyło się uroczyste powitanie amerykańskich żołnierzy, którzy rozpoczęli stacjonowanie w Polsce w ramach ustalonego podczas lipcowego szczytu w Warszawie wzmocnienia wschodniej flanki NATO.
SEJM O TRZEŹWOŚCI
W obliczu stałego wzrostu spożycia alkoholu posłowie proponują, by 2017 r. ustanowić rokiem troski o trzeźwość narodu. Projekt uchwały w tej sprawie, pod którym podpisali się posłowie PiS, Kukiz’15 i Nowoczesnej, trafił do sejmowej komisji kultury i środków przekazu.
SAN ESCOBAR
Po spotkaniu Rady Bezpieczeństwa ONZ szef MSZ Witold Waszczykowski powiedział dziennikarzom, że odbył rozmowę z przedstawicielem San Escobar – problem w tym, że takie państwo nie istnieje, a ministrowi chodziło o leżące na Morzu Karaibskim Saint Kitts i Nevis. Przejęzyczenie wywołało kaskadę żartów w mediach społecznościowych i prasie zagranicznej.
POLSKA SPECJALNOŚĆ
Kamil Stoch wygrał dwa konkursy skoków narciarskich w Wiśle, umacniając się na pozycji lidera Pucharu Świata (wcześniej został zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni). Nagrody podczas zawodów w Wiśle – w przerwie między podpisywaniem kolejnych ustaw, m.in. uchwalonego w kontrowersyjny sposób budżetu – wręczał prezydent Andrzej Duda.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Pytanie: Premier Wl. Brytanii May zadeklarowala szybki I kompletny "Brexit. Czy w tej sytuacji polscy politycy maja propozycje pracy dla wyrzucanych z Anglii Polakow? - np odbudowa przemysłu, ktory zastapi brytyjski eksport do PL,a ktory przeciez podrozeje po zamknieciu wolnego rynku dla Wl Brytanii. Czy zostawimy tych ludzi bez własnego państwa? Moze lepiej dac im wyzsze płace tworzac wiekszy rynek w Polsce?
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]