Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

03.08.2015
Czyta się kilka minut
28 lipca – 3 sierpnia
D

DELEGACI
Biskupi i przełożeni zakonni mianowali 28 delegatów ds. ochrony dzieci i młodzieży. Będą oni przyjmować zgłoszenia od małoletnich ofiar nadużyć seksualnych oraz ich opiekunów. – Jeśli papież Franciszek nazywa posługą miłości ujawnianie i jasną reakcję na nadużycia seksualne popełniane przez duchownych wobec dzieci i małoletnich, to nie wolno nam tracić czasu – mówił abp Wojciech Polak podczas szkolenia delegatów, które odbyło się w minionym tygodniu w Częstochowie.

DYSPENSA
Kard. Kazimierz Nycz udzielił wiernym z archidiecezji warszawskiej dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych w przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W komunikacie poinformował: „Korzystając z dyspensy zobowiązuję, aby tego dnia ofiarowali dowolną modlitwę w intencji ofiar poległych w Powstaniu Warszawskim”.

DNI
Zegar odmierzający czas do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży pojawił się nad wejściem do bazyliki Mariackiej 26 lipca, rok przed ŚDM. „Ten zegar to nie tylko zabawa, to także wezwanie dla nas wszystkich, abyśmy dobrze samych siebie przygotowali” – mówił kard. Stanisław Dziwisz. Elektroniczna tablica pojawiła się jednak nielegalnie: organizatorzy nie uzyskali zgody konserwatora zabytków oraz plastyka miejskiego. Trwają rozmowy na temat przeniesienia zegara.

DIABEŁ
W Detroit w stanie Michigan sataniści odsłonili blisko trzymetrowy pomnik Baphometa, czczonego przez okultystów bóstwa z głową kozła i skrzydłami. Wydarzenie poprzedziły protesty kilkuset chrześcijan i modlitwy w pobliskich kościołach.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]