Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

03.11.2014
Czyta się kilka minut
28 października – 3 listopada
B

BOKO HARAM: DZIEWCZYNY SĄ NASZE
Gaśnie nadzieja na uwolnienie 276 uczennic z chrześcijańskiej wsi Chibok (Nigeria), porwanych w kwietniu przez islamistów z Boko Haram. „Kwestia dziewcząt nie istnieje, ponieważ dawno temu je zaślubiliśmy”, oświadczył w internecie lider organizacji.
DRYF KOŚCIOŁA
Uznawany za przeciwnika zmiany podejścia Kościoła do ludzi rozwiedzionych oraz homoseksualistów kard. Raymond Leo Burke uznał, iż „istnieje poczucie, że Kościół jest łodzią bez steru”. Synodalna dyskusja na te tematy wprowadziła, jak się wyraził w wywiadzie dla prasy hiszpańskiej, „zamieszanie”.
OBRADY EGZORCYSTÓW
Diabeł nie jest mitem – przypomniał Franciszek – zaś o życiu chrześcijańskim nie można myśleć „bez opierania się pokusom, bez walki z diabłem, bez nakładania tej Bożej zbroi, dającej nam moc i broniącej...

1845

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]