Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

19.05.2014
Czyta się kilka minut
13 – 19 maja
A

APARECIDA UKAZAŁA SIĘ W JĘZYKU POLSKIM
Dokument, przygotowany przez episkopaty Ameryki Łacińskiej i Karaibów, uznawany jest za program pontyfikatu papieża Franciszka. Podczas promocji książki bp Grzegorz Ryś powiedział, że Aparecida jest częściej cytowana przez Franciszka w encyklice „Evangelii gaudium” niż dokument posynodalny Synodu poświęconego ewangelizacji.
KARD. SCHÖNBORN O CONCHICIE WURST
„Takie osoby, jak Thomas Neuwirth występujący pod artystycznym pseudonimem Conchita Wurst, zasługują na szacunek i tolerancję” – powiedział na temat tegorocznego zwycięzcy Eurowizji z Austrii arcybiskup Wiednia kard. Christoph Schönborn.
ŻYDZI SOLIDARYZUJĄ SIĘ Z PRZEŚLADOWANYMI CHRZEŚCIJANAMI
W czwartek, 15 maja, z inicjatywy gminy żydowskiej w Rzymie oraz Wspólnoty Sant’Egidio, wieczorem zgasły świata Koloseum...

1434

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]