Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

09.07.2018
Czyta się kilka minut
2 – 8 lipca
N

NIETYPOWI KANDYDACI

Gwiazda powojennej włoskiej chadecji, były burmistrz Florencji – Giorgio La Pira; 13-letnia męczenniczka choroby nowotworowej – Hiszpanka Alessia González-Barros y González; oraz zmarły na białaczkę w wieku 15 lat Włoch, który odkrył ewangelizacyjne możliwości internetu, Carlo Acutis – zostali nowymi kandydatami na ołtarze. Franciszek podpisał dekrety o heroiczności ich cnót.

PALENIE MARIHUANY GRZECHEM

– ogłosili kanadyjscy biskupi po tym, jak premier Justin Trudeau zapowiedział, że wykorzystanie rekreacyjne konopi indyjskich przestanie być przestępstwem. Od 17 października dorośli będą mogli posiadać do 30 gram marihuany, natomiast młodzież od 12 do 18 lat do 5 gramów (do 10 papierosów). Biskupi przypominają, że używanie narkotyku z wyjątkiem celu leczniczego poważnie zagraża zdrowiu. Kanada jest drugim krajem po Urugwaju, który zalegalizował marihuanę.

MAFIA W MEDZIUGORJU

„Trzeba mieć świadomość, że ze względu na masowy napływ pielgrzymów miejsce to penetrowane jest przez mafie, m.in. neapolitańską, które liczą na zyski” – ujawnił abp Henryk Hoser podczas mszy pożegnalnej przed wyjazdem do tego bośniackiego sanktuarium. Pod koniec maja papież Franciszek mianował emerytowanego biskupa warszawsko-praskiego swoim wizytatorem w Medziugorju.

HOMILIA PREMIERA

Do sympatyków Radia Maryja z ołtarza na Wałach Jasnogórskich przemawiał Mateusz Morawiecki. Premier mówił m.in. o przeciwnikach („różni nasi przeciwnicy ideowi i inni próbują zrobić podkop pod Polskę, podkop pod polskość, pod nasze tradycyjne wartości: rodziny, patriotyzmu, marzenia o wielkiej wspaniałej Polsce”); o swojej walce z UE („o to, żeby Polska miała prawo i możliwość sama decydować o tym, kogo chce przyjmować i jaką kulturę chce budować”); i o dbałości o Polskę („o Polskę trzeba dbać na wszystkich możliwych odcinkach frontu, również kupując polskie produkty”).

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

ale wiem na pewno, że oświadczenie kanadyjskich biskupów na temat marihuany głupie jest
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]