Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

19.03.2018
Czyta się kilka minut
12 – 18 marca
B

Biblia Ekumeniczna

Po 22 latach od rozpoczęcia pracy nad tłumaczeniem zaprezentowano pełne wydanie Biblii Ekumenicznej. W projekt prowadzony przez Towarzystwo Biblijne w Polsce zaangażowało się 11 Kościołów: rzymskokatolicki, prawosławny, ewangelicko-augsburski, ewangelicko-reformowany, ewangelicko-metodystyczny, polskokatolicki, Starokatolicki Mariawitów, Chrystusowy, Chrześcijan Baptystów, zielonoświątkowy oraz Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. W prezentacji w warszawskim Muzeum Etnograficznym uczestniczyli m.in. nuncjusz abp Salvatore Pennacchio, kard. Kazimierz Nycz i jeden z tłumaczy – abp Stanisław Gądecki.

Żydzi o biskupach

„Głęboko doceniamy komunikat z ostatniego spotkania Episkopatu, który mówi o konieczności kontynuowania dialogu i potępienia wszelkich form antysemityzmu. Podobnie my, rabini, będziemy nadal wypowiadać się przeciwko antypolskim zarzutom wśród Żydów” – napisali naczelny rabin Polski Michael Schudrich oraz Lesław Piszewski, przewodniczący Zarządu Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP w liście do abp. Gądeckiego. Biskupi w komunikacie przypomnieli, że „wszelkie formy antysemityzmu są sprzeczne z zasadami chrześcijańskiej miłości bliźniego”.

Noc konfesjonałów

Już blisko 150 kościołów w całej Polsce zgłosiło się do tegorocznej edycji Nocy konfesjonałów. Papież udzielił błogosławieństwa wszystkim spowiednikom. Warunkiem uczestnictwa jest zorganizowanie spowiedzi w Wielkim Tygodniu trwającej przynajmniej do północy oraz zgłoszenie tego na portalu nockonfesjonalow.pl.

Papież u ojca Pio

„Jak wyzdrowieję, przyjadę cię odwiedzić” – powiedziała 13-letnia dziewczynka chora na raka w rozmowie z Franciszkiem. „Czekam tylko na sygnał” – odpowiedział papież. Podczas jednodniowej pielgrzymki do San Giovanni Rotondo Franciszek spotkał się z dziećmi na oddziale onkologicznym oraz modlił się przy relikwiach o. Pio.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]