Reklama

Kościół w skrócie

Kościół w skrócie

24.04.2017
Czyta się kilka minut
18–24 kwietnia
N

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA
Ponad 150 tys. wiernych wzięło udział w uroczystościach Niedzieli Miłosierdzia Bożego, które w miniony weekend odbyły się w Łagiewnikach. Homilię podczas głównej mszy św. wygłosił abp Marek Jędraszewski, który podkreślał, że „największym pragnieniem św. Faustyny było zbawienie grzeszników i ratunek dla cierpiących i zrozpaczonych ludzi, którzy uwierzyli ideologiom mówiącym, że człowiek może być samowystarczalny, a Bóg jest mu niepotrzebny”. W trakcie nabożeństwa modlono się także w intencji nawrócenia sprawców zamachów terrorystycznych.

ABP HOSER W MEDZIUGORJU
„Do Medziugorja nie mogą być organizowane oficjalne pielgrzymki kościelne” – ocenił abp Henryk Hoser, specjalny wysłannik papieża do miejsca domniemanych objawień maryjnych. Biskup warszawsko-praski dostał od Franciszka polecenie przygotowania raportu o duszpasterstwie w Medziugorju. Abp Hoser relacjonując swoją wizytę ocenił, że kult Matki Bożej krzewiony w Medziugorju jest „zdrowy”.

BISKUP-MISJONARZ
Bp Gianfranco Todisco z Włoch poinformował papieża, że chce ustąpić ze stanowiska ordynariusza diecezji Melfi. „Przyczyną mojego ustąpienia z urzędu biskupa było: poświęcić misjom wszystkie swoje siły, które pomimo wieku są jeszcze dobre i mogą zrobić jeszcze wiele dobra”. Papież przychylił się do prośby hierarchy. 71-letni Todisco przestanie pełnić funkcję biskupa i wyjedzie na misję do Hondurasu.

MIĘDZYWYZNANIOWY KRYKIET
Od czterech lat w Watykanie studiujący tam klerycy i księża trenują grę w krykieta. Oficjalna drużyna St Peter’s Cricket Club wyjechała właśnie do Portugalii, gdzie zostanie rozegrany międzywyznaniowy turniej. Przeciwnikami reprezentacji z Watykanu będą drużyny krykietowe z Hiszpanii, Portugalii i Wielkiej Brytanii, złożone z chrześcijan różnych wyznań oraz muzułmanów, hindusów i żydów.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]