Reklama

Ładowanie...

Koreańska dyplomacja

Koreańska dyplomacja

30.03.2018
Czyta się kilka minut
Przywódca Korei Północnej jest w tych dniach wyjątkowo rozchwytywany.
HANDOUT / GETTY IMAGES
2

27 kwietnia Kim Dzong Un i prezydent Korei Południowej Moon Jae-in spotkają się w granicznej miejscowości Panmundżom. W minionym tygodniu negocjatorzy ustalali tam tematy szczytu (na zdjęciu: południowokoreański minister ds. zjednoczenia Cho Myoung-gyun – w środku – przekracza granicę z Północą). Tuż przedtem Kim został przyjęty w Pekinie przez chińskiego prezydenta Xi Jinpinga – i ogłosił tam, że chce „denuklearyzacji”. Japońskie media podają, że także Tokio złożyło Kimowi ofertę spotkania. Otwarta jest kwestia szczytu Kim–Trump (obie strony stawiają warunki). Tymczasem „New York Times” twierdzi, że z analizy zdjęć satelitarnych wynika, iż Północ uruchomiła kolejny reaktor atomowy. Oficjalnie służy do produkcji prądu, ale zachodni eksperci sądzą, że także plutonu do bomb. ©(P)
Na podst. FAZ

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]