Reklama

Koreańska dyplomacja

Koreańska dyplomacja

30.03.2018
Czyta się kilka minut
Przywódca Korei Północnej jest w tych dniach wyjątkowo rozchwytywany.
HANDOUT / GETTY IMAGES
2

27 kwietnia Kim Dzong Un i prezydent Korei Południowej Moon Jae-in spotkają się w granicznej miejscowości Panmundżom. W minionym tygodniu negocjatorzy ustalali tam tematy szczytu (na zdjęciu: południowokoreański minister ds. zjednoczenia Cho Myoung-gyun – w środku – przekracza granicę z Północą). Tuż przedtem Kim został przyjęty w Pekinie przez chińskiego prezydenta Xi Jinpinga – i ogłosił tam, że chce „denuklearyzacji”. Japońskie media podają, że także Tokio złożyło Kimowi ofertę spotkania. Otwarta jest kwestia szczytu Kim–Trump (obie strony stawiają warunki). Tymczasem „New York Times” twierdzi, że z analizy zdjęć satelitarnych wynika, iż Północ uruchomiła kolejny reaktor atomowy. Oficjalnie służy do produkcji prądu, ale zachodni eksperci sądzą, że także plutonu do bomb. ©(P)
Na podst. FAZ

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]