Reklama

Specyficzny konkurs

Specyficzny konkurs

22.08.2017
Czyta się kilka minut
Pracownia Dom i Miasto Czesława Bieleckiego wygrała konkurs na projekt Muzeum Bitwy Warszawskiej. Konkurs specyficzny – na złożenie koncepcji dano uczestnikom 10 dni.
MATERIAŁY PRASOWE
P

Pracownia Dom i Miasto Czesława Bieleckiego wygrała konkurs na projekt Muzeum Bitwy Warszawskiej. Konkurs specyficzny –
na złożenie koncepcji dano uczestnikom 10 dni.

Prezes SARP określił tę sytuację jako karygodną. Bielecki proponuje założenie krajobrazowe ze stumetrowymi masztami, zwieńczone schodkową trybuną z ogromną centralną bryłą. Gigantomania godna Zeppelinfeld w Norymberdze, choć w projekcie brak aż tak szczegółowych odwołań jak w przypadku siedziby TVP, która nawiązuje wprost do pomnika III Międzynarodówki Władimira Tatlina. To paradoksalne, jak architekt wielce zasłużony dla opozycji demokratycznej wykazuje skłonność do czerpania z ikonografii totalitarnych. ©

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]