Reklama

Ładowanie...

Specyficzny konkurs

Specyficzny konkurs

22.08.2017
Czyta się kilka minut
Pracownia Dom i Miasto Czesława Bieleckiego wygrała konkurs na projekt Muzeum Bitwy Warszawskiej. Konkurs specyficzny – na złożenie koncepcji dano uczestnikom 10 dni.
MATERIAŁY PRASOWE
P

Pracownia Dom i Miasto Czesława Bieleckiego wygrała konkurs na projekt Muzeum Bitwy Warszawskiej. Konkurs specyficzny –
na złożenie koncepcji dano uczestnikom 10 dni.

Prezes SARP określił tę sytuację jako karygodną. Bielecki proponuje założenie krajobrazowe ze stumetrowymi masztami, zwieńczone schodkową trybuną z ogromną centralną bryłą. Gigantomania godna Zeppelinfeld w Norymberdze, choć w projekcie brak aż tak szczegółowych odwołań jak w przypadku siedziby TVP, która nawiązuje wprost do pomnika III Międzynarodówki Władimira Tatlina. To paradoksalne, jak architekt wielce zasłużony dla opozycji demokratycznej wykazuje skłonność do czerpania z ikonografii totalitarnych. ©

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]