Reklama

Kongo walczy z ebolą

Kongo walczy z ebolą

/ FZ
27.05.2019
Czyta się kilka minut
Do połowy maja ministerstwo zdrowia w Kinszasie odnotowało 1866 zarażonych wirusem ebola, z których 1261 zmarło.
HUGH KINSELLA CUNNINGHAM / PAP / EPA
T

To dziesiąty i największy wybuch tej choroby w Kongu od odkrycia wirusa w 1976 r. Epidemia dotyka prowincji graniczących z Rwandą, Ugandą i Sudanem Południowym. Aktywni tam rebelianci atakują lekarzy i sanitariuszy, siejąc nieufność wobec władz. 25-letni brytyjski fotograf Hugh Kinsella Cunningham od kilku miesięcy dokumentuje walkę z ebolą; jego zdjęcie pokazuje pogrzeb zmarłych na ebolę w wiosce Butembo. Żałobników i sanitariuszy musiała ochraniać policja; mieszkańcy wioski protestowali w przekonaniu, że rząd wymyślił epidemię. Więcej zdjęć z Konga można obejrzeć na stronie fotografa: www.hughcunninghamphotography.com ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]