Reklama

Ładowanie...

Kongo walczy z ebolą

Kongo walczy z ebolą

/ FZ
27.05.2019
Czyta się kilka minut
Do połowy maja ministerstwo zdrowia w Kinszasie odnotowało 1866 zarażonych wirusem ebola, z których 1261 zmarło.
HUGH KINSELLA CUNNINGHAM / PAP / EPA
T

To dziesiąty i największy wybuch tej choroby w Kongu od odkrycia wirusa w 1976 r. Epidemia dotyka prowincji graniczących z Rwandą, Ugandą i Sudanem Południowym. Aktywni tam rebelianci atakują lekarzy i sanitariuszy, siejąc nieufność wobec władz. 25-letni brytyjski fotograf Hugh Kinsella Cunningham od kilku miesięcy dokumentuje walkę z ebolą; jego zdjęcie pokazuje pogrzeb zmarłych na ebolę w wiosce Butembo. Żałobników i sanitariuszy musiała ochraniać policja; mieszkańcy wioski protestowali w przekonaniu, że rząd wymyślił epidemię. Więcej zdjęć z Konga można obejrzeć na stronie fotografa: www.hughcunninghamphotography.com ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]