Reklama

Kolumbijski trop

Kolumbijski trop

01.12.2014
Czyta się kilka minut
To już trzeci kryminał tego autora (ur. 1984) z komisarzem Jakubem Mortką.
Z

Zacząłem od drugiego („Farma lalek”, 2013), nieufnie, bo polskie kryminały rzadko mnie zachwycają – ale szybko się okazało, że jest nieźle. Teraz jest jeszcze lepiej. Mortka, mężczyzna z problemami, w poprzednim tomie zesłany na prowincję, wrócił do stolicy i przydzielono mu nową podwładną – Annę Suchecką, ksywa Sucha, postać dosyć intrygującą. Trop w sprawie morderstw, którymi się zajmują, prowadzi do Kolumbii – w pierwszym rozdziale poznajemy grupę naiwnych rodaków, którym zafundowano podróż do tego kraju pod pretekstem realizacji filmu reklamowego, by ich następnie zmusić do szmuglu kokainy. A w tle Warszawa z obrońcami krzyża smoleńskiego przed Pałacem Prezydenckim – tutaj zresztą, w środku dnia, popełniona zostanie kolejna zbrodnia. Wartka akcja, sprawnie prowadzona narracja, wiarygodne realia – czegóż chcieć więcej?

WOJCIECH CHMIELARZ, PRZEJĘCIE, Czarne, Wołowiec 2014

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]