Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

„Kocham Cię, Europo”

„Kocham Cię, Europo”

03.04.2017
Czyta się kilka minut
Fot. Michal Dyjuk / FORUM
W

Wiece pod tym hasłem zgromadziły w ostatni weekend marca tysiące Polaków (na zdjęciu). Mimo trudnego klimatu politycznego pozostajemy jednym z najbardziej prounijnych społeczeństw – za opuszczeniem UE zagłosowałoby w ewentualnym referendum zaledwie 9 proc. Polaków (sondaż Kantar Public dla „Gazety Wyborczej” z 23 marca). Wbrew podnoszonym przez niektóre ugrupowania hasłom o „dyktacie Brukseli” ponad dwie trzecie ankietowanych uważa, że Unia powinna interweniować, gdy któryś z jej członków narusza obowiązujące na jej terytorium normy prawne i zasady. Zapytani o politykę migracyjną czy wejście do strefy euro Polacy nie są już tak entuzjastyczni – to, czy utrzymujące się także w innych krajach różnice sprawią, że integracja w Europie nabierze „wielu prędkości”, pokażą już najbliższe miesiące.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]