Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Kiszczak musiał wiedzieć

Kiszczak musiał wiedzieć

17.11.2009
Czyta się kilka minut
Adam Pietruszka: Passus o tym, że Piotrowski "opowiadał bajki", a Pietruszka "krzyczał", skwituję zwięźle: a tylko Kiszczak został oazą "prawdy" i "człowiekiem honoru". Z całości wywiadu z Kiszczakiem wynika, że zaciemnia on sytuację, oddala od siebie podejrzenia. Zapewne nie czyni tego z niewiedzy, ale dla UKRYCIA istoty sprawy i jego w niej roli.
T

Tekst e-maila wysłanego przez Adama Pietruszkę do Piotra Litki jako komentarz do rozmowy z gen. Kiszczakiem. W nawiasach kwadratowych uzupełnienia redakcyjne.

Jak w wielu jego wywiadach, tak i tutaj jest dużo słów, a mało prawdy i elementarnej logiki, stąd trudno komentować to, co on mętnie mówi. Jak mawiał Kotarbiński: "Mętność poddać krytyce albo skomentować jest równie trudno, jak mętność zrozumieć". Mimo to spróbuję poczynić odniesienia do zawartych w jego wywiadzie wynurzeń.

Już określenie "Księża są normalnymi ludźmi" uderza odkrywczością. Jakie to łaskawe, przymilne i wręcz opiekuńcze. Na naradach służbowych w MSW tenże autor dla tychże księży miał nazewnictwo w rodzaju: "Fanatycznie oddani Watykanowi. Antysocjalistycznie zaprogramowani już w seminarium. Wrogowie naszego ustroju i państwa". Cóż, inny punkt...

10412

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]