Reklama

Kaznodzieja i kamera

Kaznodzieja i kamera

22.09.2009
Czyta się kilka minut
Czy za pomocą mediów kapłan jest w stanie promować idee Ewangelii, nie ocierając się o profanację?
A

Artykuł ks. Roberta Nęcka "Między gwiazdorstwem a służbą" ("TP" nr 35/09) zachęca księży do poznania języka środków przekazu i korzystania z nich w duszpasterstwie - ale nie dociera do sedna problemu. To prawda, że "oddziaływanie mediów jest wielkie" i trzeba umieć wykorzystać je dla celów duszpasterskich, a także że wielu księży powstrzymuje się od udzielania wywiadów, obawiając się odpowiedzialności za swoje słowa.

To oczywiste, że ksiądz nie powinien być medialną gwiazdą, ale można mieć wątpliwości, czy jego służba Kościołowi przyniesie owoce, kiedy przez swą "otwartość, uczciwość i kompetencję (...) w krainie mediów zostanie zauważony". Czy na skutek posługiwania się medialnym językiem kapłan automatycznie stanie się "uznanym drogowskazem" do Chrystusa?

Nowa ewangelizacja wymaga nowej formy przekazu, nawiązującej do "obrazowości...

5449

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]