Reklama

Ładowanie...

KARDYNAŁ ADAM STEFAN SAPIEHA

KARDYNAŁ ADAM STEFAN SAPIEHA

08.05.2017
Czyta się kilka minut
Fundator Tygodnika Powszechnego
Na okładce: Adam Stefan Sapieha jako arcybiskup metropolita krakowski, 1930 r. Fot. NAC
R

Redakcja: Artur Sporniak
Partner wydania: ZNAK

Za udostępnienie ilustracji do dodatku serdecznie dziękujemy pani Marii Osterwie-Czekaj, spadkobiercom ks. Andrzeja Mistata, pani Żanecie Niedbale z muzeum na zamku w Krasiczynie oraz o. Franciszkowi Solarzowi z klasztoru franciszkanów w Krakowie. Za pomoc w dotarciu do materiałów archiwalnych dziękujemy panu dr. Maciejowi Zakrzewskiemu z krakowskiego oddziału IPN.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]