Reklama

KARDYNAŁ ADAM STEFAN SAPIEHA

KARDYNAŁ ADAM STEFAN SAPIEHA

08.05.2017
Czyta się kilka minut
Fundator Tygodnika Powszechnego
Na okładce: Adam Stefan Sapieha jako arcybiskup metropolita krakowski, 1930 r. Fot. NAC
R

Redakcja: Artur Sporniak
Partner wydania: ZNAK

Za udostępnienie ilustracji do dodatku serdecznie dziękujemy pani Marii Osterwie-Czekaj, spadkobiercom ks. Andrzeja Mistata, pani Żanecie Niedbale z muzeum na zamku w Krasiczynie oraz o. Franciszkowi Solarzowi z klasztoru franciszkanów w Krakowie. Za pomoc w dotarciu do materiałów archiwalnych dziękujemy panu dr. Maciejowi Zakrzewskiemu z krakowskiego oddziału IPN.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]