Reklama

Kard. Ratzinger po polsku: najważniejsze książki

Kard. Ratzinger po polsku: najważniejsze książki

01.05.2005
Czyta się kilka minut
T

Tajemnica Jezusa Chrystusa

(przeł. Jolanta Płoska, Wydawnictwo Jedność, Kielce 1994)

Jeden z licznych traktatów Ratzingera na temat chrystologii, którą nazwał centrum teologii. Książka łączy dociekania dogmatyczne z medytacyjnymi (m.in. interesująca medytacja wielkanocna traktująca o kulcie serca Jezusa). Motywem przewodnim jest modlitwa, bo “cała chrystologia jest niczym innym jak interpretacją Jego modlitwy, cała Osoba Jezusa zawarta jest w modlitwie".

W drodze do Jezusa Chrystusa

(przeł. Jarosław Merecki, Wydawnictwo Salwator, Kraków 2004)

W myśli teologicznej kard. Ratzingera Jezus Chrystus jest kimś więcej niż tylko łagodnym przyjacielem człowieka, który niczego nie wymaga i wszystko przyjmuje. Jezus, jakiego przedstawiają Ewangelie, musi być wymagający i...

9278

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]