Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Kapituła Nagrody

Kapituła Nagrody

17.10.2017
Czyta się kilka minut
P

Prof. dr hab. ANTONI RÓŻALSKI (Uniwersytet Łódzki) – przewodniczący Kapituły Nagrody, rektor Uniwersytetu Łódzkiego, profesor nauk biologicznych, przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Biologii Medycznej Polskiej Akademii Nauk, specjalizuje się w mikrobiologii, immunochemii i immunobiologii bakterii.

Prof. dr hab. GRZEGORZ GAZDA (Uniwersytet Łódzki) – profesor nauk humanistycznych, komparatysta, historyk i teoretyk literatury, autor książek i artykułów poświęconych m.in. genologii oraz porównawczym ujęciom literatur europejskich XX wieku, szczególnie nurtów awangardowych.

Prof. dr hab. RYSZARD KLESZCZ (Uniwersytet Łódzki) – profesor nauk humanistycznych, filozof, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, jego badania koncentrują się wokół epistemologii, metodologii nauk, filozofii analitycznej oraz filozofii religii.

Prof. dr hab. ANNA LEGEŻYŃSKA (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu) – historyczka i teoretyk literatury, krytyczka literacka, wykłada historię i teorię literatury XX wieku w Instytucie Filologii Polskiej UAM, w swojej pracy naukowej zajmuje się głównie badaniami nad teorią przekładu i współczesną poezją polską.

Prof. dr hab. ANNA LEWICKA-STRZAŁECKA (Polska Akademia Nauk) – pracownik Zespołu Badawczego Polityki i Gospodarki Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, główne obszary zainteresowań i badań to prakseologia, etyka życia gospodarczego i publicznego, społeczna odpowiedzialność biznesu; redaktor naczelna czasopisma „Prakseologia”.

Prof. dr hab. WŁODZIMIERZ NYKIEL (Uniwersytet Łódzki) – profesor nauk prawnych, założyciel i kierownik Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych w Łodzi, rektor Uniwersytetu Łódzkiego w latach 2008-16, poseł na Sejm VIII kadencji, zajmuje się prawem podatkowym.

Prof. dr hab. TADEUSZ SŁAWEK (Uniwersytet Śląski) – anglista i polonista, teoretyk i historyk literatury, komparatysta, poeta, prozaik, eseista, tłumacz poezji angielskiej i amerykańskiej, były rektor Uniwersytetu Śląskiego, bada m.in. pogranicza literatury, kultury i filozofii.

Ks. prof. dr hab. ANDRZEJ SZOSTEK (Katolicki Uniwersytet Lubelski) – profesor nauk humanistycznych, filozof, etyk, członek Zgromadzenia Księży Marianów, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w latach 1998–2004, zajmuje się m.in. podstawami etyki normatywnej i personalizmem etycznym.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Krytyk literacki, stale współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. Redaktor literacki Conrad Festival, doktorant na Wydziale Polonistyki UJ. Prowadzi podkast literacki „Book’s not dead”.

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]