Reklama

Kanonizacja: razem czy osobno

Kanonizacja: razem czy osobno

08.07.2013
Czyta się kilka minut
Czy Jan Paweł II i Jan XXIII będą kanonizowani równocześnie? Pojawiły się przecieki o polskich naciskach na papieża Franciszka, by rozdzielił kanonizacje.
5

5 lipca Franciszek podpisał dekret uznający cud przypisywany wstawiennictwu Jana Pawła II. Tym samym została otwarta droga do jego kanonizacji. Jednocześnie papież zaaprobował decyzję Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych odnoszącą się do kanonizacji Jana XXIII. O dacie mają zadecydować kardynałowie na konsystorzu, którego zwołanie zapowiedział Franciszek. Decyzje te odczytano jako zapowiedź wspólnej kanonizacji, która miałaby się odbyć 8 grudnia tego roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
6 lipca włoska agencja Ansa poinformowała jednak, że Franciszek rozważa możliwość przychylenia się do kierowanych do niego próśb o to, by kanonizacja papieża Polaka odbyła się już 20 października, a więc dwa dni przed jego wspomnieniem liturgicznym i cztery dni po 35. rocznicy jego wyboru. Zdaniem Polskiej Agencji Prasowej, zamiar zorganizowania wspólnej kanonizacji...

2687

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]